Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Rıza Metni

Şirketimiz CRT Bilgisayar Yazılım Elek. Elek. San Dış Tic. Ltd. Şti. (“CRT YAZILIM” ve/veya “Şirket”), müşterilere ilişkin kişisel veriler bakımından 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) kapsamında “veri sorumlusu” sıfatına sahip olup işbu Rıza Metni ile söz konusu Kanun uyarınca müşterilerin CRT YAZILIM tarafından gerçekleştirilen ve aşağıda belirtilen kişisel veri işleme faaliyetlerine ilişkin açık rızalarının temini hedeflenmektedir.

Kanun’un 5/2 ile 6/3 maddesinde yer alan kişisel veri işleme şartlarının karşılanamadığı aşağıdaki durumlar için CRT YAZILIM tarafından kişisel verilerin işlenebilmesi için müşterilerin açık rızasının alınması gerekmektedir. Açık rıza gerektirmeyen süreçlere ilişkin olarak Aydınlatma Metni kapsamında veri işleme faaliyetleri sürdürülmekte olup açık rıza gerektiren süreçlerde de Aydınlatma Metninde belirtilen temel prensiplere uygun veri işlenmektedir.

Bu kapsamda müşterilerin kişisel verileri CRT YAZILIM Tarafından 6698 sayılı Kanun Kapsamında Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunmasına İlişkin Politikada belirtilen amaçlarla ve buradaki usule uygun olarak işlenmektedir. Buna göre kişisel veriler; müşterilere yönelik kampanyaların oluşturulması, CRT YAZILIM iş ortakları tarafından CRT YAZILIM müşterilerine CRT YAZILIM ‘de kullanabilecekleri özel fırsatların sunulması, çapraz satış yapılması, hedef kitle belirlenmesi, Müşteri hareketlerinin takip edilerek kullanıcı deneyimini arttırıcı faaliyetlerin yürütülmesi, CRT YAZILIM ‘ye ait internet sitesi ile mobil uygulamanın işleyişinin geliştirilmesi ve Müşteri ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmesi, doğrudan ve doğrudan olmayan pazarlama, kişiye özel pazarlama ve yeniden pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi, kişiye özel segmentasyon, hedefleme, analiz ve şirket içi raporlama faaliyetlerinin yürütülmesi, pazar araştırmaları, müşteri memnuniyeti aktivitelerinin planlanması ve icrası, CRT YAZILIM ‘ın sunduğu ürün ve hizmetlerin ilgili kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek ilgili kişilere önerilmesi ve tanıtılması ile müşteri ilişkileri yönetimi süreçlerinin planlanması ve icrası amaçları da dahil olmak üzere genel anlamda CRT YAZILIM ‘ın ürün ve/veya hizmetlerinin satış ve pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası, CRT YAZILIM ‘ın sunduğu ürün ve/veya hizmetlere bağlılık oluşturulması ve/veya arttırılması süreçlerinin planlanması ve icrası kapsamında Müşteri’nin vereceği onayı doğrultusunda işlenebilecek ve bu amaçlara yönelik olarak Aydınlatma Metninde belirtilen taraflarla paylaşılabilecektir.

Hangi verileri işliyoruz?

E-postaları açan kişilerin IP bilgileri

E-postayı okuma, tıklama zamanı ve hangi linklere tıkladığının bilgileri

Useragent bilgisi (Tarayıcı, cihaz verileri)

GeoLocation bilgisi (E-postayı okuyan kişi hangi ülke ve şehirden e-postayı okuyor bilgisi)

Kullanıcılarımızın abonelerini daha iyi segmente edebilmeleri için yukarıda belirtilen bilgileri topluyor ve algoritmalar ile yorumluyoruz. Bu sayede kullanıcılarımızın doğru zamanda doğru hedef kitleye e-postalarını göndermeleri için gerekli metrikleri kendilerine sağlamış oluyoruz.

Çevrimiçi
1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba
Paketlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için hemen bize yazabilirsiniz..