CRM, bizim için sadece bir proje değil, bizim KARİYERİMİZ.

CRM DashBoard nicheCRM
Şirketinizi anlık olarak takip ederek, anında müdahale edin.
Mayıs 29, 2020
CRM Anlamak Neden Önemlidir nicheCRM


Fatih CİRİT
CRT Business Solutions

CRM, bizim için sadece bir proje değil, KARİYERİMİZ.

Günümüz iş dünyasının yeni gözdelerinden biri de CRM. Çok değil bundan birkaç yıl önce her toplantımıza öncelikle CRM kavramının ne olduğunu anlatmakla başlıyorduk. Artık firmalardan, bir CRM Uygulamasından beklentilerini dinleyebiliyoruz. CRM‘in ön plana çıkmasının en büyük sebeplerinden biri rekabet ortamının her geçen gün daha da kızışıyor olması. CRM kavramının ortaya çıkışı konusunda çok sayıda fikir mevcut. Kimileri satılabilir bir ürünü ya da hizmeti olan birisinin müşterisi ile ilk buluşmasından, yani ticaret kavramının ortaya çıkmasına denk gelen tarihlerden bu yana CRM‘in olduğunu söylerken, kimileri de CRM uygulamalarının ortaya çıkmasıyla kavramın şekillendiğinden bahsediyor. Her iki fikir de kendi içerisinde tutarlı görünmekle birlikte hem fikir olunması gereken konu ise CRM uygulamalarının, kavramın yayılmasında çok haklı bir etkisinin olması. Ama unutulmaması gereken nokta CRM‘in asla bir yazılım olmadığının aslında bir felsefe ya da daha net söylemek gerekirse şirket kültürünün ta kendisi olduğudur.

Bu konuda yapılan birçok araştırmanın sonuçlarına bakacak olursak CRM projelerinde Teknoloji yani uygulamanın kendisi sadece %20’ luk bir paya sahiptir. Projede %30’ lik pay Sürece, asıl olan %40’ lik pay ise İnsan faktörüne dayanmaktadır. Buradan çıkacak sonuç firmanın öncelikle kendisini CRM projesine hazırlaması gerekliliğidir. Firma, öncelikle kendisi ya da bir danışman yardımıyla CRM’ den beklentilerini ya da kısaca hayallerini kağıda dökmeli ve bu konulardan taviz vermeyeceği konusunda kendisini de ikna etmelidir. Yukarıda bahsedilen süreç faktörü ise projenin hayata geçirilmesi kararının verilmesi ile hem CRM kültürünün hem de tercih edilen uygulamanın yerleşmesine kadar geçecek süreyi ifade etmektedir.
Burada firmalar gerçekçi beklentiler oluşturmalı, satış, pazarlama, servis gibi süreçlerine dikkatlice karar vermeli ve kendisine en uygun CRM partnerini seçmelidir. Dikkat edilmesi gereken, CRM uygulamalarının yoğrulmaya hazır, ham ürünler olduğudur. Bu noktada asıl önemli olan firmanın ihtiyaçları ile uygulamanın kabiliyetlerini öpüştürebilecek CRM Partneri’ dir. İşte CRT Yazılım olarak bizim de konuya yaklaşımımız “CRM bizim için sadece bir proje değil; Kariyerimizdir.” doğrultusundadır.

CRT Yazılım 1997 yılında Kobilere danışmanlık hizmeti vermek ve çözüm üretmek misyonuyla kurulmuştur. Yıllar içerisinde de uzmanlık olarak CRM’ i benimsemiş olan CRT Yazılım, şu an CRM departmanımızı destekleyen Danışmanlık, Bilgi Teknolojileri ve Özel Yazılım Çözümleri departmanlarımızla çözüm odaklı çalışmalara imza atmaktadır. 23 yıllık geçmiş tecrübemize dayanarak, müşterinin isteklerine doğru ve hemen cevap verebilmek amacıyle nicheCRM‘i ürettik. nicheCRM‘in hem teknolojik hemde operasyonel olarak standartlarını üst düzeyde tutmaya çalıştık.

Aynı zamanda satın alma modellerinde farklılık oluşturmayada özen gösterdik. Müşterilerimizin hem maliyet hemde alt yapı olarak daha esnek bir yapıyı sağlayabilmek adına  sadece lisans satın almak yerine S+S modeli ile farklı satınalma imkanlarıda sunmaktayız.

Çevrimiçi
1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba
Paketlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için hemen bize yazabilirsiniz..